HYMER Hymermobil ML-I "60 Edition"

Cena: 94.990 €

Hymermobil ML-I "60 Edition"

Komfort & bezpečnosť - míľniky inovácie.

Nový Hymermobil ML-I je klasický elegantný a ľahko ovládateľný integrovaný automobil triedy 3,5 tony s podvozkom Mercedes-Benz, založený na koncepte ľahkej konštrukcie čiastočne integrovaného automobilu HYMER ML-T. Pri vonkajšej výške 2,90 metra a vonkajšej šírke 2,22 metra je súčasťou modelu Hymermobil ML-I je skladovací priestor s nosnosťou 350 kilogramov (voliteľne 450 kilogramov) a svetlá výška dosahuje úroveň 1,21 metra s dĺžkou 6,99 metra.

 

Podlaha obývacieho priestoru je od vodičovej časti až do zadnej časti bez schodíkov. Zónové penové matrace a hodnotné poťahy matracov zabezpečujú príjemný nočný odpočinok. Na požiadanie je možné dodať model ML-I 580 aj s nižšími posteľami. Sériovou súčasťou  je komfortná chladnička Smart-Tower s objemom 142 litrov. Vďaka PUAL-konštrukcii patentovanej spoločnosťou HYMER je Hymermobil ML-I v dôsledku svojich izolačných schopností zime-odolný a je určený na celoročnú prevádzku.

 

Téma bezpečnosti má u spoločnosti Mercedes-Benz najvyššiu prioritu už počas vývoja a konštrukcie, aby sa transportné vozidlá s hviezdou zaraďovali medzi najbezpečnejšie vozidlá svojej triedy. Bohatá bezpečnostná výbava je dostupná fabricky už od výroby. Nový Hymermobil ML-I je dostupný v troch variantoch motorizácie: najskôr je to úsporný 4-valec s 95 KW (129 PS), prípadne s 120 KW (163 PS) až po agilný V6-valec s 141 KW (190 PS). Všetky tri verzie spĺňajú EU-normu Euro 6 a sériovo obsahujú športový bezpečnostný pohon s dodatočnými stabilizátormi na zadnej náprave a pružinami na prednej náprave, ktoré zabezpečujú ešte viac bezpečnosti a vyšší jazdný komfort.

 

Prívesná záťaž je možná až do dvoch ton. Kombinácia s voliteľným dostupným automatickým pohonom 7G zabezpečuje bezpečnú a bezstarostnú jazdu. Aj sériová bezpečnostná výbava zodpovedá prémiovým štandardom. Tam okrem iného patria aj: airbagy vodiča a spolujazdca, ABS, ASR, svetlá pre denné svietenie, jazdný asistent ako aj adaptívne ESP. V poslednom prípade ide o inovatívny regulačný systém jazdnej dynamiky, ktorý prvý krát zohľadňuje hmotnosť nákladu vozidla.

 

V konkrétnych nebezpečných jazdných situáciách aktívne zasahuje brzdovými nasadeniami na jednotlivé kolesá a ovplyvňuje tiež výkon motora, aby dochádzalo v nebezpečných momentoch k podpore vodiča. U otočných sedadiel Aguti Ergoflex je možné nastaviť výšku i sklon a sedadlová skupina je vybavená dvoma integrovanými trojbodovými pásmi. Panoramatické prvky a autobusové zrkadlo sú zárukou dobrého rozhľadu aj pri veternom alebo škaredom počasí.

 

Zásobníky na čerstvú a odtokovú vodu sú dobre izolované a dodatočne ohrievané. Voliteľný ohrievací systém na teplú vodu ALDE s vyhrievaním podlahy zabezpečuje príjemné teplo v celom interiéri vozidla. Výbava obytného automobilu obsahuje i ďalšie bezpečnostné prvky, ako je napríklad statické zákrutové svetlo vrátane hmlových svetlometov.

Varianty:

 HYMER ML-I "60 Edition"
 Rozmery v cm:  675 x 222
 Miest na spanie:  4
 Celková váha:  do 3 500 kg 
ML II 570 MJ17 ed

 

 

Hymer Eriba Hymercar

Roller TeamCaravans International